Хімічна сировина та матеріали

Антиожеледні реагенти

Антиожеледні реагенти – ефективні засоби для боротьби з утворенням крижаної корки на поверхні дорожного покриття, актуальні для холодної пори року. Головний принцип роботи антиожеледних сумішей заснован на тому, що вода з розчиненими в ній солями має больш низьку температуру замерзання, ніж температура навколишнього середовища.
В наш час на ринку антиожеледних засобів наявні як готові хімічні реактиви, так і спеціальні суміші, що складаються з декількох компонентів. Купити антиожеледні реагенти також можливо в рідкому (розчини) і твердому (сипкому) стані. Наприклад, в деякіх странах для боротьби з кригою активно застосовують подрібнену гальку або гравій.

Які реактиви застосовують в якості антиожеледних складів:

  1. Сіль технічна
  2. Кальцій хлористий
  3. Натрій форміат (калій форміат)
  4. Магній хлористий (Бішофіт)

З переваг вищесказаних антиожеледних складів можна перерахувати:

  • Ефективність
  • Надійність
  • Швидкість впливу
  • Економічна ціна
  • Безпечність для людини

Сіль технічна – перевірений часом антиобморожувач. Використовується в цьому призначенні з 1960 року, як антиожеледна піщано-сольова суміш . Після 1995 року сіль технічна застосовувалася в чистому вигляді. Переваги солі технічної – це низька ціна, доступність, тривала дія і здатність витримувати низькі температури – 20˚С. Але в той же час, сіль має істотний недолік, а саме – здатність роз’їдати метали, гуму і накопичуватися в грунті, тим самим негативно впливаючи на довкілля.

Кальцій хлористий чинить набагато меншу негативну дію, у відмінності від технічної солі або її суміші з піском. В той же час, витрата кальцію хлористого на 20-30% менше натрію хлору і витримує температуру нижче, а саме до – 35˚С. Крім того, науково доведено, що кальцій хлористий заміщає технічну сіль і робить позитивний вплив на грунт. З недоліків можна перерахувати – коротший термін дії (близько 3 годин), негативний вплив на гуму і здатність змінювати колір матеріалів(вибілювання).

Ще одним антиожеледним матеріалом, який завоював своє місце серед антиобморожувачей є бішофіт або магній хлористий.

Переваги антиожеледного реагента бішофіту:

  1. Має більш м’яку дію, порівняно з хлоридами натрію і кальцію
  2. В 2 рази більш ефективний ніж натрій хлористий
  3. Магній хлористий є мікроелементом для рослинництва, тому негативний вплив на грунт відсутній
  4. Містить меньше хлору на відміну від кальцію и натрію
  5. Не руйнує бетонні і асфальтові покриття
  6. Економічний, має низькі норми витрати
  7. Ефективний при прибиранні снігу, льоду і намерзлої криги.

Витрата бішофіту при температурі – 20˚C складає 90гр/м2.

Натрій форміат или натрій мурашинокислий – безхлорний антиожеледний реагент. Входить до складів антиобморожувача для авіації. Зарекомендував себе, як ефективний засіб проти льодових криг, снігових покривів і накатаного снігу. Має хороші антикорозійні властивості і здатний до повного біорозкладання за 1 місяць. Форміат натрію витримує температуру повітря до – 20˚С. Для досягнення кристалізації при нижчих температурах допускається поєднання натрію мурашинокислого з іншими солями. Відмітно, що форміат здатний знижувати корозійну активність і негативний вплив на дорожне покриття інших солей.