Хімічна сировина та матеріали

Теплоносій для геліосистем

Часто ми, як виробники антифризів і теплоносіїв FRREEZLIGHT, стикаємося з питанням який теплоносій слід купити для геліосистем або сонячних колекторів. Поза сумнівом, при виборі будь-якого теплоносія слід дотримуватися наступних принципів:

  1. Відповідність теплоносія технічним характеристикам системи опалювання або охолодження
  2. Безпека
  3. Довговічність
  4. Антикорозійна здатність
  5. Захист від утворення накипу
  6. Температурний режим
  7. Перевірений виробник.

Це загальні правила при виборі будь-якого теплоносія або хладоносія. Проте, при виборі теплоносія для геліосистеми і,взагалі, при її купівлі необхідно враховувати трохи більше технічних особливостей останньої. Передусім, при виборі сонячної установки рекомендується перевірити, який захист від закипання і зайвого тиску є в цій установці. Можливо ця система обладнана контролером. А саме, клапаном надмірного тиску і температури. Наявність такого контролера КНТТ забезпечить Вам “спокійне життя”, бо він забезпечує контроль тиску і температури теплоносія в системі, не дозволяя перегрівів. Подібний клапан автоматично скидає надлишковий тиск ( max дозволений тиск в системі (5 атм.) і скидання гарячої води (пару) при досягненні температури 98°С.

Також, щоб підвищити безпеку системи, можуть застосовуватися розширювальні мембранні баки, запобіжний клапан для випуску пару або сучасні механізми типу “AuroStep”. Усі ці способи дозволяють уникнути стагнації в системі, її небажаних поломок і, більше того, посилити стабільність і збільшити довговічність роботи теплоносія. Дуже важливо правильно спроектувати і прорахувати умови експлуатації системи сонячних батарей і врахувати кліматичні особливості. Адже однією з переваг сучасних геліосистем – їх всесезонна робота, тому в якості теплоносія для таких систем застосовується не вода, а спеціальна незамерзаюча рідина на основі гліколя з високою температурою кипіння.

Найдоцільніше застосовувати теплоносій на основі розчину пропіленгліколю і дистильованої води, який не містить нітриту, фосфатів і борату і безпечний для людини і довкілля. Пропорція пропіленгліколю і води для такого теплоносія, рекомендована виробниками сонячних установок, в середньому складає – 45% гліколь и 55% вода.

Теплоносій нашого виробництва FREEZLIGHT – 32°З для геліосистем – це безпечна незамерзаюча рідина на основі пропіленгліколю. Крім того, у складі цього теплоносія є присутніми дистильована вода, антикорозійні і антипінні присадки європейської якості і барвник.

Теплоносії для сонячних батарей тм FREEZLIGHT повністю відповідають вимогам DIN 4757 частина 3 для геліосистем, їх виробництво схвалене міжнародним сертифікатом ISO 9001.

Бажано приділити увагу питанню стагнації і, як наслідок, закипанню незамерзаючої рідини в геліосистеме.

Яка ж температура кипіння теплоносія?

Існує правило – чим вище тиск в системі, тим вище стає температура закипання теплоносія.

Враховуючи, що максимально допустимий тиск до 5 атмосфер, розрахуємо: Температура кипіння теплоносія при тиску в 2 атмосфери – 126-128˚С.

При тиску в 3 атмосфери теплоносій закипить при температурі близько 140˚З, а при 4 атмосферах – близько 150.

Переваги застосування “FREEZLIGHT” для геліосистем:

  1. Не замерзає у відмінності від води при низьких температурах
  2. Стабільно працює в умовах стагнації
  3. Концентрат витримує температурний діапазон від – 60 до +188-190°
  4. Захист від накипу і корозії
  5. Безпечний для усіх елементів системи в т.ч гумових ущільнювачів
  6. Безпека для людини і довкілля
  7. Має невисоку в’язкість і легко розгониться по системі
  8. Гарантія якості 5 років

Незамерзаюча рідина FREEZLIGHT з пакетом антикорозійних присадок від кращих європейських виробників – 100% захист від замерзання і утворення корозії в системі.

Проте, слід робити регулярний контроль опалювальної рідини в геліосистемі. Зазвичай виробники сонячних установок рекомендують це робити 1 раз на рік. Такий захід потрібний для перевірки і підтримки заявленої температури теплоносія, дослідження стабільності його фізико-хімічних властивостей, а відповідно, і можливості подальшого застосування.

Ми, як виробники теплоносіїв, робимо такий аналіз у своїй виробничій лабораторії для наших покупців абсолютно безкоштовно. Також можна провести міні аналітику самостійно. Для цього необхідно:

  • злити невелику кількість теплоносія з системи(1-1,5л)
  • перевірити його органолептичні властивості(колір, консистенцію, однорідність)
  • виміряти рН розчину за допомогою індикаторних смужок(рН має бути не менше 7единиц)

При невідповідності показників якості теплоносія нормі, слід здійснити його заміну.