Хімічна сировина та матеріали

Що таке антисептики і дезинфектанти? Інструкція із застосування.

Купить антисептик и дезинфектанты

Як максимально захистити себе і свою сім’ю від вірусів і бактерій, особливо в розпал інфекційних епідемій?

Зараз це питання, як ніколи, актуальне для всіх жителів планети Земля. Звичайно на допомогу відразу приходять потужні бактерицидні та протимікробні засоби, причому як хімічного так і натурального походження. Наприклад, такі природні бактерициди, як часник, цибуля, імбир та інші. Що стосується хімічних засобів то в даний час в світі існує бгато речовин, які можуть бути використані в якості антисептиків і дезинфектантів.

Що таке антисептики і що таке дезинфектанти, у чому схожість і відмінності цих знезаражувальних засобів, а також, які речовини можна використовувати для знезараження приміщень і шкіри?

Варто зауважити, що принципові відмінності є, як в хімічному складі, так і в способі застосування. Антисептиком називається засіб для дезинфекції шкіри і слизових оболонок людини, а дезинфектант це речовина, часто хлорвмістна, за допомогою розчину якої обробляють приміщення, інвентар та інші неживі предмети. Першим обробляються шкірні покриви рук, слизові гортані, носа та інших частин організму, а другі застосовуються в медичних і суспільних закладах для знезараження та запобігання розмноження шкідливих мікроорганізмів.

Самий перевірений і вивчений засіб для дезинфекції – це гіпохлорит натрію. Що таке гіпохлорит натрію або “в народі” хлорка? Хімічно – це сіль хлорноватистої кислоти. Приготувати гіпохлорит натрію можливо тільки промисловим способом. А саме, поглинанням натрієвим лугом хлору.
Де можна використовувати гіпохлорит натрію?
Використовується в розчинах для поточної, профілактичної та заключної дезинфекції.

За допомогою розчину гіпохлориту можна обробляти:

1. Приміщення (стіни, підлоги, плінтуса і т.д)
2. Будь-які меблі з натурального дерева
3. Посуд
4. Сантехнічні вироби
5. Дрантя
6. Водопровідну воду і стоки
7. Верхні шари грунту і асфальт.
Металеві вироби , що не пройшли антикорозійну обробку гіпохлоритом обробляти небажано. Концентрований гіпохлорит натрію містить до 35% активного хлору, тому при роботі з цим дезинфектантом слід застосовувати засоби індивідуального захисту (респіратор, рукавички, окуляри).

Детальніше про застосування та приготуванні розчину гіпохлориту натрію можна прочитати в “Інструкція по застосуванню розчинів гіпохлориту натрію і кальцію для цілей дезинфекції” (затв. Головним санітарно-епідеміологічним управлінням Міністерства охорони здоров’я СРСР 25 листопада 1971 р № 942а-71)

Чим можливо замінити гіпохлорит натрію? Дезинфекцію можна проводити за допомогою:

• розчинів хлорного вапна
• дезанол-хлору
• хлораміну Б
• за допомогою активного хлору в таблетках.

Дія дезинфектантів направлена на повне руйнування і знищення шкідливих мікроорганізмів. Що ж стосується антисептичних засобів, то вони звичайно мають більш м’який вплив на хвороботворні бактерії, бо мають безпосередній вплив на організм людини. І тут включається закон “Не нашкодь”.

Зараз в інтернеті багато інформації про антисептики, однак і багато з`явилося несертифікованої самопальної продукції. Ми хочемо захистити вас від покупок таких неякісних препаратів, адже можливо зробити антисептик своїми руками. Читайте далі і ми дамо вам безпечний і ефективний рецепт антисептика.

Який антисептик краще і які взагалі бувають антисептики?

Перший засіб про який хотілося б розповісти – це перекис водню. Що таке перекис водню? Хімічною мовою – це найпростіший представник пероксидів і активна форма кисню. Перекис водню як антисептик відомий давно і є активним антиоксидантом, засобом, що зупиняє кров при обробці ран.

Як використовувати перекис водню? Для місцевого застосування допускається використовувати перекис водню в концентрації 1-3%, для обробки слизових оболонок – 0,25%, а ,наприклад, для знезараження води в басейні та обробці обладнання може бути застосована перекис 35%.Однак слід мати на увазі, що дія перекису водно НЕ є стерильною, тобто вона НЕ вбиває мікроби повністю, а тільки уповільнює їх розвиток, зменьшує кількість і створює некомфортні умови для їх розвитку. Один з найпопулярніших шкірних антисептиків є спирт. До складу спиртового антисептика може входити етиловий або ізопропіловий спирт. Також ці спирти допускаються до застосування в якості монопрепаратов, тобто без будь-яких додаткових компонентів. Спирти мають сильне бактерицидну дію і в той же час безпечні для людини. Ізопропіловий спирт антисептик для рук має більш сильними антибактеріальними властивостями, ніж етиловий і тому найчастіше він є одним з компонентів антисептика для рук. Ефективна концентрація ізопропілового спирту в антисептику повинна бути не менше 75%, а етилового – не менше 80%, інакше бактерицидну дію їх буде недостатньо сильним. Що цікаво, концентрований етиловий спирт має меншу антисептичну дію, ніж його 80% -ний розчин. Тому, далі ми розповімо вам пропорції антисептика, який дійсно працює!

Так чому спирт антисептик? Тому що спирти здатні руйнувати клітку, а саме порушують вищий рівень організації білкової молекули. І мають вони такий вплив по відношенню до більшості шкідливих бактерій.

Як приготувати антисептик своїми руками?

Для того, щоб отримати 10л ефективного антисептичного засобу з концентрацією ізопропілового спирту 75% необхідно взяти 7,5 л абсолютований спирту ізопропілового 0,4 л перекису водню 3% і 0,14 л гліцерину з концентрацією не менше 96%. Слід дотримуватися пропорцію всіх компонентів для підтримки концентрації спирту в антисептику75%.

Де купити антисептик і дезинфектанти?

Купити дезинфектант і антисептик для рук Ви можете в Компанії Новохім як в дрібній фасовці від 10л, так і оптовими партіями. Також замовити антисептики і дезинфікуючі засоби можна прямо на сайті Компанії.

Телефонуйте, задавайте питання менеджери Компанії підберуть засіб, який підійде саме Вам і розрахують необхідну кількість.