Хімічна сировина та матеріали

Теплоносій або вода?

Теплоноситель купить

Що краще застосовувати в системах опалення дачних будинків, котеджів і виробничих приміщень універсальний теплоносій або воду?

Відповісти на це питання Ви зможете самі, коли прочитаєте цю статтю.

Ми в ній опишемо переваги і недоліки кожного з цих матеріалів і особливості їх застосування.

Загальний стан речей: відомо, що монтаж системи опалення повинні проводити фахівці, які мають спеціальну освіту сантехніка, знайомі з вимогами правил СН 478-80 і неухильно виконують їх. Це запорука якісної і тривалої роботи системи опалення. Але як часто буває, в цілях економії або ще з якихось причин, люди наймають сантехніков- «самозванців», які навіть не знають що таке СниП. А потім, коли підходить момент гідростатичних випробувань (добре хоч їх роблять) виявляються течі, не повний прогрів системи і починається пошук причин: поганий теплоносій, неякісні різьби та інше, але не будемо про сумне …

Вода – хороший теплоносій, який має найвищу теплопровідність, але системи з дводюймовими трубами, чавунними радіаторами, які мають так звану “самоточну” циркуляцію відходять у минуле. Там не було фільтрувальних елементів, при такому діаметрі труб ніхто не замислювався про бруд всередині системи і про якісь відкладення. Паливо було відносно дешевим і головне завдання було добре розігріти систему. Але зараз це неекономічно. Сучасні системи опалення більш економічні і багатофункціональні. В одній системі можуть бути пов’язані і твердопаливний котел і електрокотел або газовий котел. І розводка теплоносія може одночасно проводитися на радіатори і систему теплих підлог. Дані системи опалення працюють під тиском, яке забезпечує насос. Монтаж таких систем повинні робити тільки професіонали. В якості ущільнювача для різьбових з’єднань слід застосовувати лляне пасмо просочене свинцевим суриком або білилами замішаними на оліфі, а також в високотемпературних системах застосовують азбестове пасмо разом з лляним просочені графітом замішаним на оліфі.

Сучасні системи опалення мають менші діаметри труб, систему розподільних блоків, фільтри і чим би ви не заповнювали свою систему, будь то теплоносій або вода, ОБОВ’ЯЗКОВО необхідно провести промивку системи від пилу, яка знаходиться в трубах і всіляких фітингах, після виробництва і складського зберігання. Від шлаків і окалини і від консерваційних масляних складів, якими повинні бути оброблені вузли в котлах і розподільних блоках.

Небажано застосування води в системі опалення, описаної вище, це обумовлено тим, що обов’язково будуть відбуватися процеси окислення. Адже твердопаливний котел у нас зі сталі або чавуну, в газовому котлі або електричному обов’язково будуть мідні елементи, ну і наші сучасні естетичні батареї з алюмінію. Все кородує з водою, тим більше, наявність в одній системі настільки різних металевих елементів обов’язково призведе до утворення гальванічних процесів. Говорячи простою мовою, корозія металів прискориться. Ну і найбільший недолік води – її температура замерзання. Ніхто не застрахований від перебоїв в електриці або газі. А якщо це заміський будинок, який відвідується тільки у вихідні, щоб втекти від міської суєти. Так само неекономічно протоплювати виробничі приміщення у вихідні або святкові дні. Вода замерзає вже від 0 градусів і як наслідок, розширюючись, розриває труби і батареї, виводячи з ладу опалювальну систему на тривалий час, не кажучи вже про подальші фінансові витрати.

Всього цього можна уникнути застосовуючи в системі опалення низькотемпературний теплоносій. У нього теж є недолік – він коштує грошей. Зупиняючись на теплоносії для системи опалення, бажано купувати його у надійного виробника, уточнивши склад, температурні режими і технічні характеристики. У магазині, а тим більше на ринку, малоймовірно, що можна отримати достовірну інформацію.

Теплоносії мають високу плинність, тому особливу увагу потрібно приділити монтажу системи і описаної вище підготовці (промивці) перед затокою. Адже його не можна як воду злити і залити іншу, доведеться заново робити покупку. При монтажі системи, щоб виключити течі, застосовують термостійкий силікон і спеціальну тефлонову нитку. Не скупіться і вимагайте від сантехніків застосування матеріалів призначених для роботи з теплоносієм. Не можна забувати і про насос, що подає теплоносій по системі, його потужність повинна бути на 30% більше розрахункової. Теплоносії мають щільність і в’язкість вище ніж у води.

Високоякісні теплоносії виробництва ТОВ АО ХИМПРОМ (м.Харків) призначені для будь-яких систем опалення. Застосовуються в системах з твердопаливними котлами, газовими та електричними. Теплоносії застосовуються в системах приватних будинків, харчових підприємств, а так само в системах чиллерів і бойлерів. Завдяки багаторічному досвіду роботи відпрацьовані технології із застосуванням харчових антикорозійних добавок. Теплоносій безпечний при експлуатації, не токсичний для людей і тварин. Гарантійний термін експлуатації даного теплоносія 5 років, але після закінчення цього терміну не варто його утилізовувати

Виробник, якщо необхідно, протестує його і дасть рекомендації щодо коригування складу. Забороняється змішувати з теплоносіями інших виробників.

Теплоносій не горючий. Зберігати в захищеному від сонця місці при плюсовій температурі.

Вибір за Вами, Удачі.