Хімічна сировина та матеріали

Розчин етиленгліколю

Фото раствор этиленгликоля

Водний розчин етиленгліколю – рідина, яка широко застосовується в системах охолодження, кондиціонування та автономних системах опалення житлових приміщень і промислових об’єктів.

Які переваги і недоліки даної речовини при використанні і чому популярно купити розчин етиленгліколю у воді?

Перш за все, варто згадати основні властивості етиленгліколь розчину. А саме:

 1. Температура замерзання розчину етиленгліколю нижче, ніж у концентрату
 2. Не замерзає, на відміну від води, в системі
 3. Може застосовуватися тільки в системах з закритим контуром через токсичність парів
 4. більш низьку в’язкість, ніж концентрований етиленгліколь
 5. Є вже готовою рідиною для систем опалення / охолодження на задану температуру (не вимагає додаткового розведення)

Як бачите, є явні плюси застосування цього розчину. До плюсів ще можна додати те, що ціна на розчин етиленгліколю значно нижче в порівнянні з водним розчином пропіленгліколю, наприклад. Але також є і мінуси.

Вибір водного розчину гліколю краще здійснювати індивідуально, виходячи від:

 • типу і призначення приміщення для експлуатації теплоносія / холодоносія
 • виду і технологічних особливостей устаткування або системи опалення
 • бюджету
 • типу раніше залитої в систему рідини
 • температурного режиму
 • інші особливості.

Переходьте за посиланням і читайте все характеристики розчину пропіленгліколю

Для індивідуального підбору і прорахунку необхідної рідини в систему опалення або охолодження звертайтеся до наших технічних фахівців.

Клікайте по посиланню і дивіться всі варіанти теплоносіїв для опалення на основі пропіленгліколю, гліцерина та етиленгліколю

Температура замерзання чистого етиленгліколю -13С °. Приготування ж водного розчину з концентрату дозволяє отримати більш низькі температури замерзання речовини. Наприклад, для різних погодних умов і особливостей роботи проводиться водний розчин етиленгліколю з концентрацією 30,35, 40, 45, 50, 55 і 65%. Однак навіть при замерзанні він не застигає і не розширюється як вода. Він густіє і незначно збільшується в об’ємі.

ВАЖЛИВО! Розведення етиленгліколю більш ніж на 50% водою значно знижує експлуатаційні характеристики готового теплоносія / холодоагенту.

Звичайно можна приготувати розчин етиленгліколю своїми руками, однак отримати якісний продукт з чіткою температурою кристалізації і стабільними характеристиками можливо тільки в виробничих умовах. Крім того, велику роль мають присадки, які просто необхідні для довговічною і безпечної експлуатації водних розчинів гліколів.
Нижче наведемо таблицю залежності кристалізації розчинів етиленгліколю від їх концентрації.

Таблиця 1

Температура замерзання водних розчинів етиленгликолю в залежності від концентрації.

При експлуатації слід врахувати, що теплофізичні властивості його відмінні від властивостей води. А саме:

 1. В’язкість розчину гліколю в 1,5-2 рази вище, ніж в’язкість води. Це означає, що рух водного розчину по трубах системи буде в нормі, якщо встановлений потужний циркуляційний насос. З запасом потужності на 10-15%.
 2. Коефіцієнт теплового розширення розчину етиленгліколю більше, ніж у води. Тому раціонально використовувати розширювальний бак зі збільшеним об’ємом.
 3. Пари етиленгліколю токсичні, що дозволяє його застосовувати тільки в одноконтурних закритих системах.
 4. Температура кипіння розчину етиленгліколю може бути від 101,1С ° у 10% розчину і до 137,2 при 90%. Як відомо, в залежності від концентрації. Суть в тому, щоб виключити кипіння розчину в системі, бо це незворотно вплине на можливість його подальшого застосування.
 5. Теплоємність водного розчину етиленгліколю нижче, ніж у води на 15-17%, що трохи знижує теплообмін.

Важливо нагадати, що при розгерметизації системи і витоку даної речовини необхідно терміново усунути поломку і зробити заміну необхідних елементів.

При роботі з концентратом етиленгліколю або його розчином необхідно застосовувати засоби індивідуального захисту – респіратор, гумові рукавички і захисні окуляри. Довіряйте своє обладнання і безпеку професіоналам!