Хімічна сировина та матеріали

Як вибрати якісний карбюрізатор деревовугільний для цементації деталей

Карбюризатор купить

Як вибрати “правильний” карбюрізатор?

Карбюрізатор деревовугільний є частинки деревного вугілля у вигляді зерен, які насичені вуглецем і покриті плівкою з барію вуглекислого.
За ГОСТ 2407-83 карбюрізатор древесноугольний повинен відповідати наступним показникам:

Найменування виробника Норма
Масова доля вуглекислого барію, % 20±2
Масова доля вуглекислого кальцію, %, не більше 2,0
Масова доля загальної сірки, %, не більше 0,04
Масова доля двуокису кремнію, %, не більше 0,2
Масова доля летючих рідин, %, не більше 7,0
Масова доля води, %, не більше 4,0
Гранулометричний склад:
масова доля залишку, %
-на ситі з полотном №100, не більше
-на ситі з полотном №36, не меньше
-на поддоні, не більше

6,0

93

2

Деревовугільний карбюризатор застосовується при хіміко-термічній обробці сталі, в процесі цементації деталей (насичення вуглецем). І має безпосередній вплив на показники якості проведення даної операції. А саме:

на глибину насичення деталей вуглецем
оптимальне його насичення до 0,9-1% в поверхневому шарі металу
стійкість цементованого шару
опір до стирання і багато інших результатів цементації.

Барій вуглекислий в складі карбюризатора забезпечує утворення газового середовища при цементації і є прискорювачем всього процесу. Кальцій вуглекислий сприяє усуненню спікливості частинок при термічній обробці.
ВАЖЛИВО! Основним фактором, який визначає якість твердого карбюризатора є сировина з якого він виготовлений.

Карбюрізатор повинен бути проведений з деревного вугілля ГОСТ 7657-84 марки А вищого сорту.Масова частка нелетких вуглецю в такому вугіллі не менше 90%. Гранулометричний склад становлять зерна не більше 5% менше 12мм і не більше 5% зерна менше 25мм. Такі розміри вугілля забезпечують хорошу циркуляцію газів при цементації. Для того щоб отримати таку фракцію вугілля необхідно взяти товарне вугілля, розмір кусків якого більше 25 мм і роздрібнити його механічним способом. Природно при дробленні утворюється відхід близько 30%, що звичайно ж здорожує якісний карбюризатор.

На цьому етапі недобросовісні виробники здешевлюють свій продукт і виробляють карбюризатор з відсівання деревного вугілля, який є по суті відходом виробництва. Цей відсів являє собою обвуглені гілочки, шматочки кори і т.д . Це є порушенням стандартів нормативної документації ГОСТ 2407-83 і відповідно в такому деревному вугіллі буде міститися менше 50% вуглецю, зате домішок золи і летючих речовин, які створять несприятливе середовище при цементації буде в надлишку.

Для прорахунку ціни твердого карбюризатора, візьмемо ціну деревного вугілля ГОСТ 7657-84 марка А, врахуємо близько 30% відходів при його дробленні, додамо ціну вуглекислих солей, всі витрати виробництва і отримаємо, що оптова ціна за 1 кг карбюризатора ГОСТ на сьогоднішній день повинна бути не менше 23-24грн / кг при мінімальній рентабельності виробництва.

Чим же загрожує використання неякісного деревовугільного карбюризатору при цементації?

Перш за все порушенням основних цілей термічної обробки. В результаті не отримаємо необхідну тверду загартовану поверхню металу.
Склад карбюризатора безпосередньо впливає на швидкість і порядок насичення вуглецем стали. Використання “неправильного” карбюризатора може привести до утворення тріщин при загартуванню і відшаровування цементованого шару в результаті занадто швидкого насичення вуглецем поверхневого шару металу. Глибина проникнення вуглецю також залежить від активності карбюризатора.

При закупівлі карбюризатора для свого виробництва постачальнику або власнику слід провести візуальну перевірку продукту так як недобросовісні виробники можуть представляти свій товар, як вироблений по ГОСТ. Неякісний карбюризатор більш незграбний за формою і має білястий наліт на поверхні. Якісний деревинновугільний карбюризатор має зерна округлої форми без білястого нальоту, мишачого кольору.

Також неякісний деревинновугільний карбюризатор Ви не зможете використовувати 2-3 рази, він згоряє після одного циклу цементації, в ньому просто немає достатньої кількості вуглецю, як в продукті, який зроблений відповідно до ГОСТ з деревного вугілля марки А. Якісний карбюризатор можна використовувати повторно, додавши в нього 15-30% свіжого твердого карбюризатора.
З огляду на те, що цементація твердим карбюризатором займає досить довгий час від 8 годин і вимагає високих витрат енергії для нагріву до 900-950 градусів Цельсія, то економія на карбюризаторі може привести до випуску бракованої продукції та набагато більших істотних витрат. Відповідно у виграші будуть ті підприємства, які використовують для цементації деревинновугільний карбюризатор по ГОСТ 2407-83 з деревного вугілля марки А. Вони отримають і якісні довговічні цементовані поверхні металів і додаткові економічні вигоди.