Хімічна сировина та матеріали

Як ефективно використовувати технічні миючі засоби

Фото эффективной мойки

Мийка – процес, який супроводжує нас у житті досить часто в різних варіаціях. Для кого – це побутові ситуації, наприклад прибирання в будинку або догляд за домашнім басейном. А для багатьох – це щоденний робочий процес на великих машинобудівних заводах і металургійних фабриках.

На ринку України існує досить великий асортимент миючих засобів. Однак, на жаль бувають такі ситуації, коли технічне миюче не ефективне і відверто не виконує поставлені завдання. Давайте розберемо кілька нестандартних варіантів мийки, де миючі засоби будуть ефективно застосовувати при деяких видах миючих робіт.

Як помити басейн

Часто завдання, з яким стикаються власники приватних басейнів, як помити стінки басейну. Якщо на чаші басейну є значні забруднення вапняного характеру, слиз або зелень, то необхідно здійснити захід по їх очищенню. Для цього можливо запросити фахівців або помити басейн своїми руками.

По-перше, необхідно злити повністю воду, потім одразу ж до повного висихання швів (актуально для басейнів з керамічною плиткою) почати процес очищення. Це пов’язано з тим, що вологі міжплиточні шви будуть менше страждати від хімічних реагентів.

Далі необхідно робити в залежності від типу забруднень. Якщо це переважно вапняковий камінь і наліт, то в роботу вступають засоби на основі кислоти. Наприклад, розчин соляної кислоти 13%.

При митті важливо дотримуватися техніки безпеки по роботі з агресивними хімічними речовинами – застосовувати гумові рукавички і захисні очкі.

Якщо забруднення мають біологічне походження – розмноження грибів, зелені, водоростей, то використовувати в даному випадку краще спеціальний засіб від водоростей і грибків – альгіцид.

Після завершення етапу мийки заповнити чашу басейну водою і провести її підготовку відповідно до рекомендацій в статті за посиланням:

Переходьте за посиланням і читайте як правильно підготувати воду в басейні.

Очищення нагару і кіптяви

Миття таких складних забруднень, як наслідки пожежі або кіптява рекомендуємо здійснювати за допомогою лужних миючих засобів з додаванням ПАР для їх максимальної активації. Наприклад, помити нагар буде ефективно низькотемпературним засобом НМС-95 з підвищеним вмістом лугу. Цим же засобом можна продуктивно помити двигун від нагару або стелю від кіптяви.

Мийка громадського транспорту

Для внутрішньої і зовнішньої мийки залізничних рухомих складів, пасажирських вагонів і їх вікон вагоно-ремонтні підприємства вважають за краще застосовувати кислотні та лужні технічні миючі засоби.

Як миють вагони?

Якщо забруднення складні і рясні (корозійний наліт, масло-нафтові плями тощо), то в хід йдуть кислотні розчини. Наприклад, на основі оксалатної або сульфамінової кислоти. Якщо ж необхідно провести очистку грязе-пилового сміття, то – лужні або нейтральні миючі склади.

Очищення труб каналізації

Історія з власного недавнього досвіду. Часта проблема – складне засмічення в трубопроводі, наприклад застрягла ганчірка або інше сміття, в нашому випадку була ганчірка. У такій ситуації звичайний препарат, типу “Крот” може не впоратися з засміттям. Ми пробували залити в трубу розчин каустичної соди, але результат був нульовий.

Який же тоді спосіб очищення каналізації?

Ефективно буде застосувати розчин соляної кислоти 13% з доданим до нього технічним рідким милом з ПАР, яке можна купити в інтернет-магазині хімреактивів Новохім. Важливо, щоб мило містило спеціальні поверхнево-активні речовини для максимальної миючої здатності.
Після того, як залили такий розчин в трубу і почекали 5 хв, наша ганчірка вилетіла, як пробка з пляшки. Так що із задоволенням ділимося рецептом.

Рекомендована пропорція:

на каністру 10л соляної кислоти 13% вливаємо 500гр. технічного рідкого мила.

Мийка деталей з чорних і кольорових металів.

Для знежирення і миття деталей, вузлів, механізмів на машинобудівних і металургійних підприємствах застосовуються також технічні миючі засоби. Вибір миючого засобу насамперед залежить від типу мийки (погружная або струменевий) і виду забруднень.
Для миття машинами струминного типу рекомендуємо застосовувати НМС -95 з піногасником або лабомід 101.
Для миття в ваннах погружного типу складні нафто-масляні забруднення, бітум, солідол і т.п легко відмиваються:

  1.  Чавун, алюміній, сталь, кераміка і скло – НМС -95 з підвищеною миючою дією або НМС-95
  2. Чавун і сталь – НМС-95-1, НМС-95 з підвищеним вмістом лугу.

Якщо у Вас залишилися питання по темі як використовувати миючі засоби ефективно, телефонуйте нашим технічним консультантам і ми з задоволенням відповімо і порекомендуємо максимально дієвий засіб.

Переходьте за посиланням і дивіться усі товари з каталогу Технічні миючі засоби.