Хімічна сировина та матеріали

Рекомендації з підготовки води в басейні

купить химию для подготовки воды в бассейне

Для того, щоб купання в басейні приносило вам тільки задоволення і гарний настрій, а догляд за ним же не доставляв особливого клопоту, необхідно знати, як правильна підготовка води і самої чаші басейну впливає на безпечне і приємне прийняття водних процедур.
Підготовка води громадських басейнів регулюється нормативними документами DIN 196 43-1: 1997-04, а також ГОСТ 53491.1 і ГОСТ 53491.2.
Домашній або приватний басейн призначений для купання членів однієї сім’ї та їх гостей. Отже і підготовка води приватного басейну має ряд відмінностей від водопідготовки басейнів загального користування.

ПІДГОТОВКА ВОДИ В ДОМАШНЬОМУ БАСЕЙНІ, Основні етапи:

• Контроль і коригування рівня рН води
• Дезінфекція хлорвмістними препаратами і (або) активним киснем
• Обробка альгіцидом для знищення водоростей
• Усунення каламутності води або коагуляція
• Регулярне обслуговування басейну за допомогою техніки а також механічним способом (система фільтрації, циркуляція води, очищення стінок і дна чаші басейну від карбонатних відкладень і ін.)

1. Контроль і коригування показника рН води
рівень рН – це показник кислотності або лужності води в залежності від показника від 1до 12. Ідеальний показник рН прісної води відповідно до DIN 196 43-1: 1997-04 є від 6,5 до 7,6, морський від 6,5 до 7,8 max. А відповідно до ГОСТ 53491.1 це показник 7,2-7,6 одиниць рН.
Чому важливо знати рН води в басейні? Це основний показник “характеру” води вашого басейну. Якщо вода в басейні буде лужна (з показником рН вище 7,6) може мати місце помутніння води, поява вапняного осаду, знизиться активність дезінфектантів. Якщо ж вода буде кислотної (з показником рН нижче 7 одиниць), то в такій воді можливе подразнення слизової людини і швидкий знос металевих деталей обладнання та плиткового покриття басейну.
Залежно від показника рН визначаються подальші дії для підготовки води в басейні, тому цей етап є першочерговим.
Визначається рівень рН за допомогою тест-смужок або крапель для вимірювання рН.
Рівень рН можна знизити або підвищити до оптимального показника за допомогою препаратів рН плюс в пропорції 50 грам на 10 кубів води і рН мінус від Компанії “Новохім”.

2. Дезінфекція води гіпохлоритом натрію і (або) перекисом водню.
Необхідний етап знезараження води від шкідливих мікроорганізмів для безпечного і здорового купання.
На сьогоднішній день відомі два основних засоби для знезараження води – хлор і активний кисень або перекис водню. Слід сказати, що відповідно до нормативних документів DIN 196 43-1: 1997-04 і ГОСТ 53491.1 дезінфікувати воду в громадських басейнах слід виключно за допомогою гіпохлориту натрію. У домашньому басейні допускається дезінфекція перекисом водню з періодичним ударним хлоруванням на початку сезону і при консервації басейну на зимовий період, а також, в залежності від експлуатаційного забруднення, протягом сезону.
При дезінфекції басейну за допомогою гіпохлориту натрію необхідно вимірювати рівень вільного хлору у воді, він повинен бути в межах від 0,3 до 0,6 мг / л (DIN 196 43-1: 1997-04) т.е 3-6 грам на 1 куб води. Для шокового або ударного хлорування концентрація вільного хлору повинна проводитися з розрахунку 2 мг / л (20грам на 1 куб води). Вимірювання вільного хлору у воді проводять щотижня за допомогою ручного тестера.
Перекис водню або активний кисень не має запаху і має властивість не тільки дезінфікувати, а й освітлювати воду, в цьому її основна перевага перед хлором. Дезінфекцію води перекисом водню з концентрацією 35% слід проводити перший раз з розрахунку 700грамм на 1 куб води, наступна обробка проводиться з раcчета 200-300грамм на куб. Частота дезінфекції варіюється в залежності від частоти купань, забруднення басейну і погодних умов. В середньому результат зберігається до 3-4 тижнів.
Щоб уникнути шкідливого впливу на чутливу шкіру засоби для дезінфекції води в басейні рекомендується чергувати.
Рідкий дезинфектант додається в басейн шляхом рівномірного його розподілу по поверхні води і потім перемішується за допомогою циркуляційного насоса.
Після проведення дезінфекції будь-яким з цих препаратів купатися дозволено тільки через 12 годин.

3. Знищення водоростей за допомогою альгіциду.
Обробка води басейну альгіцидом є важливим етапом, тому що він запобігає утворенню водоростей і підсилює дію дезінфектанту. Додавання альгіциду не виключає дезінфекцію води гіпохлоритом натрію або перекисом, але здатне скоротити частоту їх споживання.
Одним з найпростіших і недорогих дезінфектантів є мідний купорос. Він ефективно бореться з водоростями, а також цвіллю і грибком, має бактерицидні властивості і усуває цвітіння води в басейні.
Сульфат міді використовують разом з кухонною сіллю в пропорції 3: 1 (2,7грамма солі і 0,9грамм мідного купоросу) на 1куб води.
Також існує безліч професійних засобів від різних виробників для знищення водоростей.

4. Застосування коагулянту або флокулянта для усунення каламутності води в басейні.
У будь-якій воді басейну присутні суспензії або маленькі частинки, іноді важко помітні неозброєним поглядом. Такі частинки не здатний затримати звичайний пісочний фільтр. Для їх усунення необхідно додавати в воду коагулянти, речовини, які здатні поєднати найдрібніші суспензії в більші пластівці, які потім піддаються фільтрації або випадають у вигляді осаду на дно басейну і також видаляються за допомогою донного пилососа і фільтрувальної установки.
Застосування порошку алюмінію сірчанокислого або рідкого флока від Компанії Новохім зробить воду в вашому басейні прозорою, усуне каламутність. Сульфат алюмінію рекомендований до застосування в пропорції 2 грама на 1 куб води, в середньому кожні 2-3 тижні (в міру помутніння води). При заповненні басейну свіжою водою додається з розрахунку 1г порошку на 1 куб води. Рідкий флок додається в басейн з розрахунку 50г на куб води.

Після додавання будь-якої хімічної речовини в басейн рекомендовано включати циркуляційну систему на 20-30 хвилин для якісного перемішування препарату в воді вашого басейну або перемішувати воду іншим механічним способом.

5. Технічне обслуговування басейну.
Слід пам’ятати, що застосування хімічних препаратів для водопідготовки басейну не виключає іншого механічного обслуговування. Основними етапами такого обслуговування є:
– Видалення листя і інших забруднень з поверхні води за допомогою сачка
– Чистка сітчастих фільтрів скимера і насоса
– Чистка дна і стін чаші басейну від сольових відкладень, водоростей і інших відкладень за допомогою щітки і донного пилососа.
Використовувати для чистки слід тільки спеціалізовані засоби для обслуговування басейну.
– Періодично промивати пісочний фільтр, в міру необхідності робити заміну
– Проводити регулярні виміри основних показників якості води в басейні (рН, хлор, загальну і карбонатну жорсткість)
Середній показник загальної жорсткості води (вміст солей кальцію) знаходиться в межах від 1,44 до 2,16 мілімоль на літр (mmol / l). У разі підвищення цього показника до 3 mmol / l і вище, слід застосовувати препарати для зниження жорсткості води, в іншому випадку є ризик отримати складновиводиме відкладення на стінках басейну і швидке помутніння води.
Також існує карбонатна жорсткість, яка показує рівень вмісту у воді бікарбонату натрію. Занижений показник бікарбонатної жорсткості може бути причиною стрибків рН води, виникають проблеми з коригуванням рівня рН. Для уникнення цього слідства необхідно підтримувати карбонатну жорсткість на рівні не нижче 0,7 mmol / l, використовуючи рН стабілізатор.
– Використовувати для наповнення басейну водопровідну або перевірену воду (Наприклад вода зі свердловин часто може містити підвищену кількість заліза, що буде негативно позначатися на воді в басейні, надаючи їй коричневий колір.)

Проблеми в водопідготовці, можливі причини та методи їх усунення.

Проблема Можлива причина Метод усунення
Вода ржавого або коричневого кольору Надлишок заліза  або марганцю в воді Відрегулювати рН до середнього показника 7-7.6 одиниць
Провести шокове хлорування
перевірити рН
Додати флокулянт в воду
Включити циркуляцію води на 20-30 хвилин
Застосувати препарат “MetallStop” від Компанії Новохим
Перестати використовувати воду зі свердловини
Вода молочно-мутного кольору

Наявність найдрібніших взвесей в воді

Підвищена загальна жорсткість води

Відрегулювати рН 7-7,6
Провести шокове хлорування
перевірити рН
Додати флок в воду
Включити циркуляційний насос на 20-30 мінПроверьте жорсткість води, при необхідності відрегулюйте її показник
Додати флокулянт
Забезпечити тривалу циркуляцію води
Слизький наліт на стенках басейну, вода зеленого кольору Активне зростання водоростей
Недолік дезинфектанта і альгіциду
Некоректний рівень рН
Зовнішні умови (високі температури, велика кількість тих, що купаються і ін.)
Провести механічну чистку за допомогою телескопічної щітки
відрегулювати рН
Провести шокове хлорування гіпохлоритом
Перевірити рівень рН
Додати альгицид
Забезпечити циркуляцію води
Роздратування слизових та шкіряних покривів Занадто високий або низький рівень рН
Низький рівень хлору в воді
Перевірити і відрегулювати рівень рН
Вимірювати показник вільного хлору у воді, відрегулювати
Корозія металічних елементів басейну Занижений показник рН води в басейні
кальцієві відкладення
Відрегулювати рівень рН до 7-7.6 одиниць за допомогою препарату рН плюс
Забезпечити контроль за жорсткістю води
Шершавий наліт на стінках басейну Кальцієві відкладення при підвищеній жорсткості води Злити воду
За допомогою щітки і кислотного засобу видалити відкладення
Заповнити басейн
Провести водопідготовку по всіх етапах (стр.1)
Утворення піни в басейнах зі штучною течією Використання пінливого альгіциду
Залишки в воді зимового консерванту
Використання кухонних чистячих засобів
Забезпечити довготривалу циркуляцію води
Збільшити приплив свіжої води
Ретельно змивати кошти після чистки басейну
Використовувати безпінний альгицид
Застосовувати тільки спеціалізовані засоби для чищення