Хімічна сировина та матеріали

Рекомендації по заміні теплоносія і догляду за системою опалення

Купить теплоноситель для системы отопления

Відповідно до нормативних документів України, проектування та встановлення теплових систем повинні проводитися відповідно до СНиП 2.04.05, а подальша експлуатація і обслуговування, заміна теплоносій для системи опалення здійснюються згідно документа “Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж” № 71 від 14.02. 2007р. Саме цей нормативний документ рекомендує проводити промивку опалювальної системи щорічно, після закінчення опалювального сезону. Це пов’язано з тим, що саме після опалювального сезону відкладення і накип на внутрішніх стінках системи стає більш пухким і його набагато легше і швидше видалити. Хоча дані нормативні документи відносяться до систем, які заправлені звичайною водою, рекомендується дотримуватися їх і при заправці систем гліколевими теплоносіями або заміні теплоносія.

Також рекомендуємо промивати теплову систему і перевіряти надійність з’єднань трубопроводу при заміні води в системі опалення на гліколевий теплоносій. Це пов’язано з тим, що антикорозійні присадки, які входять до складу теплоносія можуть направити свій вплив на розчинення відкладень і їх інгібування в системі, що призведе до швидкого псування теплоносія і некоректної роботи всієї системи.

Переваги промивання системи опалення:

• очищення системи від відкладень, накипу, корозії та іншого шламу
• збільшення пропускної здатності трубопроводу
• поліпшується циркуляція в системі
• зменшення споживання електроенергії або газу
• скорочення витрат на ефективності роботи теплової системи на 30%
• значне збільшення експлуатаційних термінів системи і насосного обладнання
• економія матеріальних ресурсів за рахунок підвищення тепловіддачі опалювальної системи.

1мм відкладень і шламу в системі скорочує тепловіддачу до 25%. Це можна порівняти з покриттям трубопроводів теплоізоляційним матеріалом.

Існує кілька технологічних способів промивання системи опалення: хімічна або біологічна промивка, гідродинамічна і пневмогідроімпульсна. Вибір технології промивання залежить від модифікації і матеріалу теплового обладнання і трубопроводу. Гідродинамічну промивку не рекомендується проводити самостійно, в уникненні поривів і виходу з ладу обладнання, цим повинні займатися спеціально підготовлені люді.А так само необхідне спеціальне обладнання.

Переваги хімічного(біологічного) промивання системи:

• Економічність
• Можливість здійснити “своїми руками”
• Не вимагає застосування додаткового обладнання
• Не вимагає демонтажу системи
• Ефективність і швидкість процесу очищення

При виборі засобу для хімічної промивки системи опалення слід уважно перевірити його склад і сумісність з матеріалами Вашої опалювальної системи.
Компанія “Новохім” пропонує засіб для хімічного видалення відкладень (антіржавін) на основі гліоксалю, яке не має корозійної активності і може бути рекомендований для виробів з різних металів, включаючи алюміній, мідь і латунь. Антіржавін не руйнує прокладки та ущільнювачів системи, а також утворює на обробленій поверхні захисний шар, який перешкоджає повторному утворенню відкладень на внутрішніх стінках трубопроводу системи. Відпрацьований розчин, в залежності від ступеня забруднення, може бути використаний повторно або змито в каналізацію (спеціальної утилізації не вимагає).

ВАЖЛИВО !!! Здійснюйте промивку теплового обладнання перед заміною теплоносія або при переході з води на гліколевий теплоносій для системи опалення.
Після застосування хімічної промивки необхідно ретельно промити систему водою для повного видалення хімреагентів.
Також не забувайте перевіряти опалювальну систему на герметичність після монтажу системи, ремонту ділянки трубопроводу, заміні теплоносія, до і після опалювального сезону.
Регулярно підтримувати систему опалення в відмінному робочому стані набагато доцільніше і економічніше, ніж витрачати кошти на її періодичний ремонт і усунення аварій.

При виникненні будь-яких питань з промивки системи опалення, вибору теплоносія, прорахунку кількості антифризу звертайтеся до Компанії Новохім.