Хімічна сировина та матеріали

Пігменти для бетонних виробів. Особливості роботи.

Пигменты для бетона купить

Для додання індивідуального характеру сірим і тьмяним бетонним виробам, а також для створення унікального дизайну на присадибної території бетон, ще на етапі виробництва, роблять кольоровим. А саме, додають в бетонну суміш кольорові барвники або пігменти.

Подібний кольоровий бетон застосовують для виробництва тротуарної плитки, створення мозаїки, наливних підлог, штучного каменю, а також бордюрів, парканів та інших декоративних виробів. Сучасні технології дозволяють втілювати будь-які кольорові фантазії замовника в реальність. І за допомогою пігментів для бетону створюються по істині шедеври дизайнерського мистецтва.
Яким вимогам повинні володіти пігменти для бетону, щоб отримати якісне готовий виріб?

Перед вибором барвника для бетону необхідно враховувати такі параметри:
• Стійкість до світла – здатність пігменту не вигоряти під впливом сонячного світла.
• Укривчатість – визначає здатність пігменту перекривати початковий колір виробу.
• Дисперсність – чим дрібніше дисперсність (частинки пігменту) тим краще буде його барвникова здатність.
• Маслопоглинання або маслоємкість – вказує на здатність частинок пігменту утримувати на своїй поверхні масло.
• Барвникова здатність – сприяє пігменту передавати свій колір на фарбувальну поверхню.
• Лугостійкість – стійкість барвника до впливу лугів.

Значення цих показників можна подивитися в сертифікаті якості на сайті Компанії “Новохим” на сторінці кожного з пігментів для бетону. Наприклад тут, novohim.com.ua.
Слід зауважити, що, за всіма вищевказаними параметрами, на практиці найвищі властивості показали мінеральні або оксидні пігменти, а саме порошкоподібні оксиди металів. Наприклад, залізоокисні пігменти, окис хрому, діоксид титану.
На сьогоднішній день існують три найвідоміших виробника таких барвників для бетонних виробів. А саме, Чехія, торгова марка Precheza, Китай – фабрика Тong сhem, а також Німеччина-підприємство “Lanxess Deuschland Gmbh”.

ВЕСЬ АСОРТИМЕНТ пігментів ДЛЯ БЕТОНУ МОЖНА ПОДИВИТИСЯ ТУТ.

Перевагами таких пігментів є:
– Стійкість до світла більше 30 років
– Стійкість до впливу лугів
– Атмосферостійкість
– Не вступають в реакцію з цементом
– Економічні у використанні
– Мають доступну ціну

Як же правильно застосовувати на практиці залізоокисні пігменти для бетону?

Витрата пігменту розраховується в процентному співвідношенні до кількості цементу, який буде використаний для виготовлення кольорової бетонної суміші. В середньому це 1% – 3%, в залежності від властивостей даного пігменту. Максимально цей показник досягає цифри 6%. Наприклад, якщо маса цементу складає 100 кг, то пігменту слід додавати максимум 6 кг. Надлишок пігменту НЕ додасть суміші більш насичений відтінок і буде економічно невигідний. Точну пропорцію необхідно вивести досвідченим шляхом, виходячи з бажаного кольору і з огляду на рекомендації виробника. Пігменти різних виробників мають різну фарбувальну здатність.

Також необхідно врахувати, що забарвлення готового виробу прямо залежить від марки і кольору використовуваного цементу. Якщо використовується цемент сірого кольору, то потрібно розуміти, що ідеально чистого і яскравого кольору ви не отримаєте. Відтінок буде приглушеним і не дуже яскравим. Однак при використанні білого цементу колір на виході буде більш соковитим і насиченим.
Виходячи з цього робимо висновок, що при виготовленні бетонних виробів чорного, коричневого або темно-червоного кольорів, з метою економії, цілком можна використовувати сірі марки цементу. Це швидше за все ніяк не відобразиться на отриманому результаті. Якщо необхідно отримати чистий жовтий, синій або зелений колір рекомендуємо застосовувати білий цемент.
Важливу роль відіграє дотримання пропорції води замішування. Так як недолік або надлишок води замішування теж впливає на отриманий колір виробу. Водопоглинання пігментів також є різним. Попередні спроби допоможуть вам визначити точну пропорцію. Чим більше дисперсність і щільність барвника, тим менше буде його водопоглинання.
Є ще одна особливість, а саме те, що чеські і німецькі пігменти однієї марки завжди стабільні в своєму відтінку, чого не можна сказати про пігменти китайського виробництва. Можна купити китайські залізоокисні пігменти однієї і тієї ж марки, але з різних партій і вони можуть мати різні відтінки.

У зв’язку з вищенаписаним, при виготовленні великого замовлення тротуарної плитки або будь-яких інших виробів слід робити попередні проби на колір і на водопоглинання, враховувати використовувані цемент і наповнювач. При використанні китайських пігментів заміси робити з однієї і тієї ж партії барвника.