Хімічна сировина та матеріали

Підготовка води для МОР

Підготовка води для МОР – важливий етап і один з основних показників подальшої роботи цієї самої рідини.

Чому ж склад води може впливати на стабільність робочого розчину для металообробки?

Відомо, що робочий розчин МОР на 95-97% складається з води, отже її якість і жорсткість грунтовно впливають на довговічність і безперебійність в роботі технологічної рідини. Тому необхідно поставитися до аналізу води для приготування МОР з усією відповідальністю.

Для приготування робочого розчину МОР найкращим варіантом буде служити водопровідна питна вода. Це пов’язано з тим, що показники водопровідної води відповідають нормативним стандартам ГОСТ 2874-82 і ДСанПіН 2.2.4-171-10.

У цих документах чітко прописані вимоги:

  1. До епідеміологічної безпеки води (мікробіологічні показники)
  2. Санітарно-хімічні показники безпеки (запах, рН, жорсткість, лужність, метали, солі металів тощо)
  3. Показники питомої альфа- і бета-активності
  4. Допустимі радіаційні показники
  5. Мінеральний склад води і загальна жорсткість.

Якщо ж Ви вирішите застосовувати воду зі свердловини, колодязя і тому подібних джерел, з великою ймовірністю така вода може містити підвищений вміст бактерій, хлору, солей металів і не відповідати середнім показникам жорсткості. Не складно здогадатися до чого призведе застосування такої води для приготування робочого розчину мастильно-охолоджувальної рідини. А саме:

  • швидке бакураження розчину
  • нестабільність
  • корозія
  • підвищене піноутворення
  • розшарування емульсій тощо.

На жаль, з приготовленої таким чином МОР можуть виникнути проблеми вже через тиждень застосування. З великою ймовірністю буде потрібна заміна складу і миття устаткування. Так навіщо ж ускладнювати собі життя, якщо можна просто застосовувати якісну воду.

Водопідготовка для МОР крім водопровідної води, також допускає можливість використовувати дистильовану або обессолену воду. Це також підвищить термін життєдіяльності і якість роботи робочого розчину МОР.

Основні вимоги до складу води можна звести в наступну таблицю:

Таблиця 1. Основні показники якості води для МОР

Показник Од. виміру Мах значення Міn значення
рН 8 5
Жорсткість мг экв/л 8 1,5
Бакураження бали ≥ 4
Нітрати мг/л ≥50
Нітрити ≥20
Сульфати ≥100
Хлориди ≥100
Механічна чистота води г/л ≥0,1

Для того, щоб зрозуміти відповідає Ваша вода цим показникам, необхідно провести її аналіз. У разі, якщо показники відрізняються від норми завжди є можливість їх скорегувати.
Наприклад, жорсткість води можна скорегувати реагентом Трилон Б, а зменшити концентрацію солей можливо також шляхом простого розведення розчином дистильованої або демінералізованої води.

Показники бактеріальної активності води допоможе визначити метод заглибних слайдів і виправити за допомогою додавання біоциду. А воду з осадом, іржею, каламутністю, іншими забрудненнями необхідно піддати обов’язкової фільтрації. Адже така засміченість в подальшому може призвести до неполадок системи загалом, а також до корозії або бакураженню.

ВАЖЛИВО! У зв’язку з вищесказаним, важливо не тільки правильно підібрати МОР, а й застосовувати для її змішання проанализированную воду, яка буде відповідати всім перерахованим вимогам.

В асортименті Компанії Новохім є МОР, які можуть ефективно працювати на воді будь-якої жорсткості, Наприклад, Defender-Pro або Defender-Standard, а також змащувально-охолоджуючі рідини, які спочатку мають підвищений бактеріальний захист.

Переходьте за посиланням і дивіться всю категорію товарів Мастильно-охолоджуючи рідини

Телефонуйте нашим технічним консультантам і ми підберемо МОР, яка буде відповідати Вашим індивідуальним вимогам!