Хімічна сировина та матеріали

МОР для верстатів з ЧПУ

Фото СОЖ для станков с ЧПУ

Верстати з ЧПУ – це обладнання з числовим програмним управлінням, яке безпосередньо працює без прямої участі людини. Для роботи цих машин обов’язково необхідна якісна технологічна рідина, а саме МОР для верстатів ЧПУ.

Таке прогресивне обладнання застосовується в різних сферах промисловості. Наприклад: металообробка, деревообробка, обробка каменю, пластика і навіть ювелірна обробка. Такі верстати можуть розпилювати, свердлити і гравірувати заготовку. Крім цього можна робити лазерну різку і фрезерування. Деякі верстати здатні поєднувати різні типи обробки заготовок. Такі пристрої називаються обробними центрами, в основі яких лежить ЧПУ.

Навіщо потрібно застосовувати МОР для верстата з ЧПУ:

 • зменшує тертя між верстатом і виробом при обробці
 • підтримує низьку температуру заготовки, для поліпшення якості оброблюваної поверхні
 • змащує крапки ковзання за межами зони різання
 • змиває стружку, утворену при обробці виробів
 • захищає від іржі та корозії металообробне обладнання
 • збільшує термін служби інструменту
 • підвищує інтенсивність технологічного процесу (збільшує швидкість обробки).

Якісна МОР перешкоджає ранньому зносу інструменту, збільшується продуктивність обладнання пластичної деформації і зміни властивостей металу від перегріву заготовки. Тому поліпшується інтенсивність технологічного процесу і продуктивність верстатів. Підвищується чіткість і чистота обробки заготовок.

Які МОР використовують для верстатів ЧПУ

Для роботи на виробництві використовують кілька видів МОР:

 • масляні готові для застосування (неводозмішуючі)
 • МОР водозмішуючі масляні
 • синтетичні і напівсинтетичні водозмішуючі.

Готові до застосування масляні МОР – це технологічні рідини на масляній основі, не розчинні у воді.

Раніше, на деяких підприємствах металообробки олія застосовувалася в чистому вигляді. Однак без антизадирних, антикорозійних і інших присадок воно працює не ефективно. Тому в даний час чиста олія була замінена прогресивними рідинами зі складним складом, особливо для високотехнологічних верстатів.
Подібні МОР рекомендуємо застосовувати для важких операцій металообробки. Наприклад, зубонарізування, фрезерування, нарізування різьблення, глибоке свердління. Оскільки, саме тут дуже важливі сильні змащувальні властивості і зниження викиду стружки, а швидкість нарізання і температура низькі.

Водозмішуючі масляні МОР – являють собою водно-масляну емульсію. У складі застосовуються мінеральні масла (зазвичай від 50%), спирти, ПАР і присадки. У такий МОР високі змащувальні здатності, які необхідні для важких операцій і захисту деталей від корозії. Однак, розчинні масла швидше схильні до бактеріального ураження і виробник повинен це враховувати і вводити більшу кількість бактерицидних присадок.

Синтетичні охолоджуючі рідини – на відміну від інших видів МОР, в їх складі відсутній вміст олії. Такі МОР дуже стійкі до бакураження і служать в два рази довше в порівнянні з розчинними маслами. Їх зазвичай застосовують для шліфування та інших нетяжких операцій металообробки. Синтетичні МОР мають відмінні охолоджуючі та миючі якості.

Напівсинтетичні охолоджуючі рідини – має зміст мінерального масла в середньому 10-25%. Така МОР добре миє, має сильні охолоджуючі властивості і краще змащує, в порівнянні з синтетичними розчинами. Напівсинтетичні МОР мають досить сильні антибактеріальні якості. У їх робочих розчинів практично не буває бактеріального ураження.

Для того щоб ваша МОР працювала добре, необхідно дотримуватися культури виробництва, а саме:

7 золотих правил обслуговування МОР

 1. Зберігання та приготування розчину МОР виробляти в окремій чистій ємності, краще з градуюванням.
 2. У процесі приготування використовувати звичайну водопровідну воду з нормальною жорсткістю.
 3. Підтримувати рекомендовану виробником концентрацію робочого розчину, доливати слід слабким розчином МОР, а не водою.
 4. Здійснювати моніторинг основних параметрів МОР щодня або не менше 3-х разів на тиждень (колір і запах розчину, концентрація, рН і жорсткість води).
 5. Призначити співробітника для зняття замірів показників і занесення результатів моніторингу стану робочого розчину МОР в спеціальний журнал.
 6. Застосовувати фільтраційне устаткування або періодично очищати бак верстата від стружки, масла та іншого сміття.
 7. Вчасно і правильно робити заміну МОР.

Клікайте по посиланню і дивіться інструкцію по заміні МОР в верстаті.

Переходьте за посиланням і читайте повні рекомендації по застосування МОР

Якщо дотримуватися всіх цих правил, то розчин МОР і дорогий інструмент прослужать в два і більше разів довше.

На сучасному обладнанні, наприклад верстатах ЧПУ, просто необхідно використовувати МОР високої якості зі складним складом і присадками. Які ж бувають ці присадки, давайте розглянемо.

Головні присадки які входять до складу МОР для верстатів з ЧПУ:

 1. Антикорозійні – захищають ріжучі металеві заготовки від поразки корозією;
 2. Протизадирні – зменшують робочі навантаження на ріжучі поверхні, вузли і агрегати, які беруть участь в металообробці;
 3. Антипінні – знижують утворення піни в процесі роботи. Змащувальні рідини, що не піняться, служать довше.

Компанія Новохім пропонує кілька видів МОР для верстатів з ЧПУ. Наприклад, напівсинтетична мастильно-охолоджуюча рідина “Defender “Pro” з великим вмістом олії.
МОР високого класу Defender “Pro” володіє найсильнішим складом посиленим присадками і актицидами від кращих світових виробників. Підходить для будь-яких важких операцій металообробки: точіння, фрезерування, глибоке свердління, протяжка, гравірування, свердління, накатка різьблення тощо.

Ціна та висока якість цієї МОР для верстата ЧПУ цілком дозволяє купити її для обробки всіх марок сталі, в тому числі і високолегованої, алюмінію, чавуну, нержавіючої сталі, титану та др.металів.

Переходьте за посиланням і подивіться всі переваги МОР Defender “Pro”

Таблиця 1. Якісні показники Defender “Pro”:

Показник якості Відповідність за ТУ
Зовнішний вигляд Напівпрозора рідина, жовтого, помаранчевого, червоного кольору. Допускається «вуаль»
Запах Специфічний,
недратуючий
Щільність за 20 ºС, г/ см³ 0,85 – 1,05
рН середовища 8,0 – 12,0
Розчинність у воді Необмежена
Корозійна дія на чавун, сталь і алюміній 5% -ного розчину Витримує
Стабильність при зберіганні  Витримує