Хімічна сировина та матеріали

Цинкування. Плюси і мінуси різних способів цинкування. Практичні рекомендації.

Цинкування – один з найнадійніших і перевірених часом способів захисту металу від корозії і поліпшення зовнішнього вигляду виробу. Більшість підприємств, в тому числі і приватні гальваніки, застосовують саме цей метод гальванічного покриття через доступність застосовуваних матеріалів і якості одержуваних покриттів.

Види цинкування.

Холодне цинкування металу – коли розчин цинкового сплаву наноситься на знежирений метал методом занурення або за допомогою розпилювача (кисті), валика. Основний мінус такого способу нанесення – нерівномірне покриття.                                                     

Гаряче цинкування – занурення металу в гарячий цинковий сплав. При гарної попередньої підготовки металевої поверхні, досягається гарна якість. Однак такий спосіб нанесення покриття передбачає дуже високий рівень організації виробництва, величезні обсяги і дороге устаткування. І дуже суттєво мінус – висока температура робочої ванни, до +500 градусів С. Основне завдання перерахованих видів – захист металу від корозії.

Термодифузійне цинкування металу – обробка металу цинком знаходяться в пароподібному стані. Даний вид цинкування досить дорогий, але має дуже високими декоративними і якісними характеристиками. Переваги даного виду цинкового покриття-висока продуктивність, низька собівартість, рівномірність покриття зі збереженням розмірів і форм вироби. А так ож нанесення покриття на вироби складної форми.

Гальванічне цинкування металунанесення цинку на метал за рахунок електрохімічного впливу. Даний спосіб підходить для всіх типів металу. Виріб отримує рівномірне блискуче покриття з товщиною цинкового шару від 5 до 40 мкм.
Гальванічне цинкування повсюдно визнано найбільш ефективним. Тому зупинимося на ньому докладніше.
Процес гальванічного цинкування відбувається в ваннах, заправлених спеціальним складом-електролітом. Від складу електроліту багато в чому залежить і якість одержуваного покриття.

Найчастіше застосовується метод гальванічного покриття в слабокислих простих електролітах цинкування. Вони відрізняються більш високою швидкістю нанесення покриття. При цьому зберігається високий рівень покривчатість і гарний зовнішній вигляд. При даному виді гальванічного покриття, для поліпшення зовнішнього вигляду застосовуються блискоутворюючи добавки і пасивації.

Трохи історії. На початку 70-х роківзастосовувалися багатокомпонентні блискодобавки Ликонд з компанентами А, Б, С і райдужна пасивація Ликонд 2А-Т. Трохи пізніше їх витіснили блискодобавки ДХТІ- 102 і ДХТІ- 104 з додатковими компонентами поліпшують якість і декоративні властивості покриття.
Зараз на зміну їм прийшли більш сучасні і універсальні блискодобавки БСК.
Особливо ефективно спільне застосування Блискоутворювачі БСК-А в парі з підсилювачем БСК-Б. Одночасний додаток цих добавок в розчини навіть з малою щільністю струму дозволяє одержувати дрібнозернисті, більше пластичні і якісні покриття.

Докладний опис та рекомендації по застосуванню :   БСК-А   БСК-Б 

Завершальною фазою цинкування можна вважати пасивацію вже отриманого покриття. Пасивація підсилює міцність цинкового шару, підвищує зносостійкість покриття, в тому числі при підвищеній вологості, дії кислотних туманів і солей. Важлива якість пасивації -Поліпшення зовнішнього вигляду виробу. Хоча основна і найважливіша перевага даного виду обробки – захист цинкового шару від корозії.

Для поліпшення декоративних якостей покриття ми рекомендуємо застосовувати райдужну або блакитну пасивацію.

Фахівці компанії Новохім завжди допоможуть Вам підібрати оптимальний вид Блискоутворювачів і пасивуючих. Рекомендації щодо застосування та зразки надаються за запитом.