Хімічна сировина та матеріали

Білий пігмент – історія і сучасність.

Фото белого пигмента

Історія виникнення натурального білого пігменту.

Історія цього пігменту починається з давніх часів, а точніше після крейдового періоду. Коли обсяги Світового океану зменшилися і омелелі. Тоді, разом з новоутвореною сушею, на поверхню вийшли останки древніх морських тварин у вигляді вапнякових відкладень, які нашарувалися на морському дні багато мільйонів років. Вапняк, він же крейда або карбонат кальцію – це і є перший білий пігмент, який став відомий людству. Пізніше популярність застосування отримала біла глина або мінерал каолініт (каолін).

Застосування мінеральних барвників в стародавні часи.

Стародавні люди використовували ці пігменти для наскального живопису, а також для нанесення на тіло в ритуалах і обрядах. Нечисленні, які зберегли свої давні традиції, племена в Африці, Новій Гвінеї і в Південній Америці застосовують натуральні білі пігменти в звичаях і до цього дня. Крім того, крейда і каолін успішно служать в якості наповнювачів у виробництві, в косметичній і будівельній галузях.
Майстри Київської Русі ще в XI-XII століттях мали в своєму арсеналі ряд природних пігментів, які допомагали їм створювати шедеври мистецтва того часу.

Синтетичні білі пігменти і їх застосування.

Пізніше, з появою технологій і виробництва в побуті з’явилися речовини синтезовані хімічним шляхом. Одним з таких синтетичних пігментів став діоксид свинцю або свинцеві білила, одержувані з свинцевої руди. Завдяки стійкості кольору і відмінною покриваності були затребувані в Європі того часу. Кілька століть тому, на рубежі XVII сторіччі, дами застосовували його навіть для відбілювання шкіри обличчя. Однак, у зв’язку зі своїм токсичним впливом на людину, діоксид свинцю перестав застосовуватися. Більш того, він заборонений до виробництва в даний час.

У XIX столітті в якості альтернативного пігменту білого кольору з’явився безпечний оксид цинку. І тут варто зауважити, що цинкові білила, як пігмент для фарб, мали кілька недоліків. Вони дорожче в ціні, з меншою насиченістю кольору і холодним відтінком, а також слабкою вкриваючою здатністю довго не могли повністю вижити з ринку діоксид свинцю.

Така ситуація тривала аж до початку XX століття, а саме до появи двоокису титану.

Титанові білила відразу завоювали світовий ринок в якості:

  1.  Білого пігменту для фарб і пластика
  2. Білого пігменту для бетону і епоксидної смоли
  3. Барвника для харчової промисловості – діоксид титану харчовий
  4. Білого пігменту для тонального крему і інших косметичних засобів
  5. Барвника для технологічних рідин, мила
  6. Пігменту білого кольору для паперової та текстильної промисловості
  7. Фарбувального агента для гуми
  8. Пігменту в фармацевтиці

Слід додати, що завдяки насиченому білому кольору, теплому відтінку, непрозорості, високим вкриваючим здібностям, недорогою ціною виробництво білого пігменту діоксид титану займає лідируючі позиції.

Попит народжує пропозицію, тому купити білий пігмент зараз можливо кількох марок, залежно від запиту покупця і галузі застосування речовини. Наприклад, діоксид титану виробництва України має наступні марки: РЦ-10, R-202, R-203, R-206, РЦ-9, РЦ-20 і деякі інші.

Детальніше про білий пігмент діоксид титану можна прочитати за посиланням

Ще один з популярних сьогодні пігментів – це сульфат барію або барій сірчанокислий. Відрізняється від всіх солей барію своєї низькою розчинністю і, в зв’язку з цим, відсутністю токсичного впливу на організм людини.

Найчастіше в якості білого барвника сульфат барію застосовується в двох напрямках:

  • медицина, як баритова каша для рентгенографічних досліджень.
  • пігменту-наповнювача літопону, а саме барій сірчанокислий в з’єднанні з цинком сірчистим.

Успішно служить у виробництві канцтоварів, друкарських фарб, наповнювача для пластмас, паперу, фарб і гуми і в інших галузях промисловості.
Слід врахувати, що будівельні матеріали на основі літопону можуть застосовуватися тільки для внутрішніх робіт. Це пов’язано з високою здатністю до вигорання і відсутності належної атмосферостійкості пігменту. Є абсолютно безпечним для людини.

Переходьте за посиланням і дивіться усі товари з цієї категорії