Хімічна сировина та матеріали

Антифриз чи тосол – як вибрати?

Антифриз – незамінний засіб для всіх систем охолодження, які оснащені двигуном внутрішнього згоряння. Безсумнівно, є антифризи (теплоносії) і для систем опалення та кондиціонування, про них Ви можете дізнатися докладніше в розділі Теплоносії або в статті нашого блогу Як вибрати теплоносій для опалення. У цій статті хочемо розповісти докладніше про антифризи для автомобіля: Який антифриз краще і чим вони відрізняються.
Саме слово “антифриз” означає охолоджуюча рідина і це, власне, і є основним призначенням цих рідин. Однак, чи все так однозначно і як вибрати якісний антифриз для авто?

Перш за все необхідно знати, що в Європі існує класифікація антифризів, розроблена концерном Volkswagen по основі незамерзаючої рідини і по типу присадок:

G-11 – зелений, синій антифриз
G-12 – червоний антифриз
G-13 – жовтий, оранжевий або фіолетовий антифриз

Однак, не рекомендуємо вибирати антифриз по одному кольору. Оскільки, якщо в Європі дотримуються цієї схеми, то американські виробники антифризу фарбують свій продукт абсолютно її не дотримуючись. Тому, основний критерій вибору – це все ж таки клас присадок, а саме G-11, G-12 або G-13.

Який антифриз для авто краще? Опишемо кожний тип окремо:

1. Антифризи G-11

У європейських виробників – це рідина, що є зеленого або синього кольору на основі етиленгліколю. З пакетом антикорозійних і протипінних присадок. Містить в складі органічні компоненти і силікати. Утворює захисну плівку на омиваючих поверхнях. Однак вона недовговічна і досить скоро обсипається. Є досить бюджетним варіантом антифризу. Термін служби такого антифризу 2-3 роки.

2. Антифризи G-12

Карбоксилатний антифриз червоного кольору з етиленгліколю. Має карбоксилатну формулу присадок – на основі карбонових органічних кислот. Відсутні у складі борати, фосфати і силікати. Карбоксилатні присадки впливають тільки в місцях утворення корозії і, на відміну від неорганічних присадок, не утворюють захисну плівку на всю поверхню. Зберігають високу теплопровідність і стабільність властивостей антифризу. Гарантовано захищають від корозії, кавітації, утворення накипу і відкладень в системі охолодження авто. Захищають двигун від перегріву. Вартість антифризу червоного знаходиться в середній ціновій категорії. Термін служби карбоксилатного антифризу g12 більше 5 років.
Переходьте за посиланням і замовляйте карбоксилатні антифризи FREEZLIGHT -40 ° С і FREEZLIGHT антифриз червоний концентрат прямо на сайті.

3. Антифризи G12+

Аналогічні за властивостями з G-12, проте в складі можуть містити фосфати. Що сприяє поліпшенню якості антифризу за допомогою пом’якшення води.
Переходьте за посиланням і замовляйте карбоксилатні антифризи FREEZLIGHT -40 ° С і FREEZLIGHT антифриз червоний концентрат прямо на сайті.

4. Незамерзаючі рідини G-13

Незамерзаючі рідини на основі пропіленгліколю з гібридними (лобріднимі) присадками. Екологічні та безпечні для людини. Швидше розкладаються в природі. Однак, у порівнянні з іншими антифризами мають найвищу ціну. У складі присадок такого антифризу входять органічні компоненти, можуть містити силікати. Термін служби 5-10 років.

5. ТОСОЛ

Класичний представник незамерзаючої рідини для авто раннього виробництва на основі моноетиленгліколю з традиційними неорганічними присадками. Найчастіше він буває синього кольору і розрахований на температуру до -40 ° С або -50 ° С. Однак, він вже не відповідає всім міжнародним стандартам автоіндустрії і сильно програє за фізико-хімічними властивостями сучасним антифризам.

Чи можна змішувати антифризи?

Перш за все при необхідності змішування двох антифризів орієнтир повинен бути на склад їх присадок. Тому, змішувати допускається тільки однакові за складом і класу присадок антифризи.
Наприклад, не рекомендується лити в карбоксилати рідину, що є з неорганічними присадками. В результаті їх хімічної сполуки антифриз може випасти в осад у вигляді пластівців і забити всю систему охолодження.

Таблиця змішування антифризів

Незамерзаючі рідини в авто
G-11 G-12 G-12+ G-13
G-11 так ні не змішується ні
G-12 ні так ні ні
G-12+ так ні так ні
G-13 ні ні не змішується так