Хімічна сировина та матеріали

10 правил по роботі з мастильно-охолоджуючими рідинами МОР

СОЖ купить

Іноді менеджери нашої Компанії стикаються з такими відгуками підприємств металообробки, які використовують на виробництві мастильно-охолоджувальні рідини (МОР): “Пішла корозія на деталях і обладнанні”, “МОР залипає”, “З’явилася алергія на руках у робітників” і т.д. І, як Ви думаєте, у всьому винна неякісна МОР або є огріхи в її експлуатації? Давайте розбиратися!

Існують певні правила роботи з МОР і робочим, які залучені в процес механічної обробки металу просто необхідно їх знати щоб полегшити собі роботу і зберегти матеріальні засоби підприємства в цілому:

1. Обладнання, системи підготовки і подачі мастильно-охолоджувальної рідини, баки та інша тара повинні бути чисті !!!
2. Для приготування розчину МОР використовувати водопровідну воду жорсткістю від 2 до 7 мг-екв / л. Для води з свердловин і джерел необхідна водопідготовка.
3. Для приготування робочого розчину необхідно попередньо перемішаний концентрат лити у воду, а не навпаки.
4. Використовувати фільтраційне устаткування для видалення масла, стружки і інших забруднень з МОР або видаляти їх за допомогою скімера, шумівки або черпака. Механічним способом видаляти осіли відкладення в баку-накопичувачі
5. Перед заміною МОР слід злити стару в повному обсязі, очистити бак верстата від масла, бруду та ін. відкладень, насухо витерти ганчіркою всередині бака, залити промивну рідину Біоль-Еко 3% (1 частина концентрату до 33 частин води) і дати попрацювати 2 години, після злити.
6. При приготуванні робочого розчину мастильно-охолоджувальної рідини чітко дотримуватись рекомендацій виробника по концентрації робочої рідини.
7. Для перевірки правильності приготування робочого розчину використовуйте рефрактометр (запитуйте у виробника МОР).
8. Виміри концентрації МОР проводить регулярно, це допоможе визначити динаміку поведінки робочої рідини і вчасно усунути неполадки.
9. Доливати в верстати потрібно тільки розчином МОР, а не водою !!!
10. Для контролю за станом МОР закріпити конкретну людину. Показники стану МОР заносити в журнал.

Дотримуйтесь цих рекомендацій у себе на підприємстві і Ви обов’язково побачите, що робота зі мастильно-охолоджувальною рідиною вийшла на зовсім новий, більш високий рівень. Залипання, корозія деталей і інструменту, шкірні висипання та інші неприємності можливі лише від відсутності чистоти тари і устаткування, а також неправильного приготування робочого розчину та концентрації мастильно-охолоджувальної рідини.

При виникненні будь-яких питань по роботі з МОР звертайтеся до менеджерів або технічних фахівців відділу продажів за телефонами вказаними на сайті

ВАЖЛИВО! Ці рекомендації стосуються лише мастильно-охолоджуючих рідин виробництва АО Хімпром, так як на 100% впевнені у високій якості, екологічності та відсутності токсичних для людини речовин в складі даної продукції.